Opublikowano 2 komentarze

Jak wydać książkę – krok 5 – formalności ISBN – bez żadnych opłat

Jeżeli zdecydowałeś się, że wydajesz sam, a nie zrzekasz się praw majątkowych dla wydawcy, to musisz aplikować o numer ISBN, czyli o:

Międzynarodowy znormalizowany numer książki (ang. International Standard Book Number, ISBN) – niepowtarzalny 13-cyfrowy identyfikator książki, do 31 grudnia 2006 zawierał 10 cyfr. Według zaleceń standardu numer ten powinien identyfikować wydawcę, jak również specyficzny tytuł oraz edycję (wydanie).

Nie jest to trudny proces, ponieważ cały proces możemy wykonań na stronie: https://e-isbn.pl/

eisbn - web

są tam, także filmy instruktażowe oraz bogata pomoc. Nie jest to wiedza tajemna i wystarczy kilka minut, aby być wydawcą…, no i co najważniejsze TERAZ CIEBIE TO NIC NIE KOSZTUJE. (Kilka lat temu kosztowało to jedynie dwa znaczki pocztowe i podanie.)

Wystarczy zarejestrować konto.

Po uzyskaniu puli numerów ISBN (automatycznie po rejestracji konta) dla siebie na początku 10 sztuk (bo Biblioteka Narodowa wierzy, że nie jest to twoje pierwsze i ostatnie dzieło), przechodzimy do następnego kroku. Logujemy się na konto e-isbn.pl, i tworzymy rekord dotyczący książki.

Kotno isbn

Zajmuje to kilkanaście minut, opisując książkę, tematykę, streszczenie, okładkę… oraz inne dane. Jeżeli nie wiesz np. wagi książki, to możesz zostawić pole puste. Czym więcej danych opisowych zostawisz, to tym będzie wartościowszy opis. Potraktuj to jako pierwsze darmowe miejsce promocji.

2 komentarze do: “Jak wydać książkę – krok 5 – formalności ISBN – bez żadnych opłat

 1. DARMOWY czy NIEDARMOWY
  Czytałem artykuł jednego gościa dotyczące, że ISBN nie jest darmowy ponieważ nakłada obowiązek wysłania egzemplarzy obowiązkowych. Po całym artykule mam wrażenie takie, że gość celowo używa – że nie jest to darmowy, aby przyciągnąć uwagę. Podsumowując dzięki DARMOWEMU ISBN możesz:

  – kupić wydruk książki o 18% taniej (Vat na książki z ISBN jest 5%, inne materiały drukowane 23%)
  – masz możliwość wysłania za darmo egzemplarzy do bibliotek narodowych (traktujesz to jako reklama oraz szanse jeżeli czytelnicy będą się pytali o to że zaczną szukać aby kupić u ciebie)
  – masz prawdziwą książkę (inaczej jesteś postrzegany przez sklepy, przez instytucje, jesteś autorem w bazie, ba przy dużej czytelności masz szanse uzyskać pieniądze z organizacji zarządzającej prawami majątkowymi dla autorów – czy wiesz, że każda kartka ksero jest obarczona podatkiem dla autorów 😉

  Tak więc jako autor kilkunastu książek, życzę wam powodzenia i podsumowuję.
  ISBN BEZ OPŁAT – ALE PRZYNOSI KONKRETNE ZYSKI. ZARABIAJ Z ISBNem ;))))

 2. Kiedyś to było trudniej, bo trzeba było wysłać list ze znaczkiem i czekać, teraz łatwizna. ISBN czy ISSN można przez internet w ciągu paru chwil. Ba i jeszcze łatwiej rejestruje się wykorzystanie numeru, o czym nie zostało wspomniane. ISBN to jedyny kod – system, który jest bardzo sprawny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *