Opublikowano 16 komentarzy

Książka sprzedawana w naszym sklepie została poddana naukowemu badaniu…. Wyniki.

Miło nam poinformować, że baśń Anny Gibasiewicz (tutaj można kupić), została przeanalizować profesjonalnie pod kątem edukacji. Wyniki zostały opublikowane na łamach czasopisma:

PROBLEMY WCZESNEJ EDUKACJI / ISSUES IN EARLY EDUCATION
1 (44) / 2019; ISSN 1734-1582,  e-ISSN 2451-2230
https://doi.org/10.26881/pwe.2019.44.09
Edukacja dziecka ku ponadczasowym wartościom
– rozważania  na przykładzie współczesnej Baśni o perle  Anny Gibasiewicz
Anna Józefowicz, Uniwersytet w Białymstoku

Z artykułu tego, możemy dowiedzieć się, dlaczego warto czytać baśń swoim dzieciom, jakie wartości i symboliki prezentuje. Co najważniejsze Baśń nie budzi kontrowersji, ani nie nakłania do negatywnych zachowań.

Gorąco polecamy!!!

16 komentarzy do: “Książka sprzedawana w naszym sklepie została poddana naukowemu badaniu…. Wyniki.

 1. Super, tak jak czułem, klimat książki mi przypominał L.C. Lewisa opowieści z Narni, trzymam kciuki i mam nadzieje, że uda się autorce stać się Polskim Lewisem ma w końcu warsztat, wykształcenie (doktor), i umiejętności.

 2. Nie wiedziałam, że bajki się także analizuje. Zdarzyło mi się czasem czytać takie durne bajki, że głowa boli. Tutaj trzeba przyznać, że jakość pierwsza klasa – prima sort

 3. Jestem w szoku, myślałem, że tylko na polskim robi się co autor, ma na myśli. A tutaj niby zwykła bajka a doczekała się takiej ciekawej interpretacji. Cieszę się, że cały artykuł dostępny jest za darmo, pozwala to podjąć właściwą decyzję-chyba jedyną-przeczytać dzieciom.

  1. Czytać i rozumieć. prof. Lewis lub prof. Tolkien także podchodzili z rozumem. Nie to co współczesne książki o niczym…

   1. Zgadza się, podziwiam ludzi z wykształceniem – ta pani jest doktorem – którzy potrafią coś więcej zrobić niż tylko grzać stołki na uczelni.

 4. Przeczytałam publikację i jestem pod wrażeniem, jak trudno jest coś napisać, co by miało jakąś głębię. Jak chodzi o napisanie, bajka to nie jest prosta sprawa, ponieważ:
  – powinna przekazywać uniwersalne wartości,
  – powinna być zrozumiała dla odbiorcy,
  -powinna być ciekawa,
  – no i powinna odnieść sukces rynkowy….

 5. Super, że naukowo podchodzicie do spraw. Jak można zamówić takie badania dla innych książek.

  1. Widzę, że Rootinnovation to nie tylko w badaniach w naukach ścisłych się specjalizuje, ale jeszcze współpracuje z uczelniami. Czy badania były przez was zlecone?

 6. Badania nad bajkami czego to ludzie nie wymyślą, ale z drugiej strony ma to sens ponieważ daje obraz całości zmian zachodzących w świecie.

  1. Wszystko można badać. Wnioski z badań jeżeli są stosowane i pomagają wejść na wyższy poziom to jest super.

   1. W końcu najlepsi pisarze Tolkien, Lewis to byli profesorowie – wiedza i umiejętności skutkują wysokim poziomem.

 7. Czy da się u was zamówić analizę lub pomoc w pisaniu pracy naukowej?

  1. Myślisz, że wszystko da się kupić '*

   1. nie da się, z definicji pieniądza… gdyby istniały takie duże pieniądze, które umożliwiały by kupno wszystkiego to zawsze ktoś kto by je miał byłby nie dokupienia – logika filozofii .)

    1. Na królową weźmy Filozofię, nie będziemy mieli co jeść, ale będziemy długie godziny deliberować nad sensem słów.

 8. Czytajcie baśnie swoim dzieciom, ponieważ są bogate w wartości i symboliki, a nie zawierają kontrowersji ani nie nakłaniają do negatywnych zachowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *