O małym Janku, który więcej widział

janek ksiązka

  • Nie tylko dla młodzieży,
  • Przybliża wiedzę na temat pieniędzy, zarabiania i inwestowania,
  • Wesołe przygody, z których wyciągane są wnioski,
  • Treść zachęcająca do samodzielnego myślenia,
  • Pokazuje siłę planowania, wytrwałości, konsekwencji,
  • Uczy przedsiębiorczości i spostrzegawczości,
  • Uczy przedsiębiorczości i spostrzegawczości

Kup w księgarni internetowej za 29,00zł + 10zł wysyłka

O książce

Jest to zbiór historii o Janku, który dostrzega, jak ludzie radzą sobie z finansami, szczególnie zarządzaniem pieniędzmi, zarabianiem, oszczędzaniem, inwestowaniem i dobroczynnością. Razem z bohaterem dostrzegamy pewne zależności, poznajemy zachowania oraz sposób ich myślenia. W tle rysują się zasady funkcjonowania gospodarki, banków, firm oraz reklamy.

Książka jest skierowana do młodzieży, którą ciekawi świat. Książka ta wybierana również jest przez rodziców, którzy chcą dać dziecku wędkę (wiedzę) aniżeli rybę (pieniądze). Powody polecania tej książki są różne jedne z nich to dostrzegania potrzeby mądrości i zaradności finansowej. Jest to o tyle ważne, bo dzisiejszy świat promuje konsumpcjonizm, bezmyślną rozrywkę oraz „łatwiznę”. Marginalizującym samodzielne myślenie, patrzenie długofalowe, mądrą i uczciwą pracę oraz dobro w lokalnej społeczności — jest to książka idąca pod prąd dla przyszłych liderów.

Kup przez internet >>>

Opinie:

Jakub Bonczek

Wspieram mocno inicjatywy rozwijania u dzieci kreatywności, odwagi w postrzeganiu świata i przedsiębiorczości, a ta książka jest jedną z takich inicjatyw. Jakże piękny jest czas spędzony razem, rodziców z synem na tworzeniu tak wartościowej pozycji. Zapraszam Cię serdecznie do lektury wraz z Twoim dzieckiem i rozwijania chęci poznawania.

Jakub B. Bączek
Trener mentalny #1 w Polsce

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach”, „Ciężką pracą ludzie się bogacą” albo „…niedobre są spółki”. Mawiają, że przysłowia są mądrością narodów, ale to właśnie przez wmawiane nam od dzieciństwa nonsensy tego rodzaju, tak wielu z nas w dorosłym życiu zostaje finansowymi analfabetami! Czy mamy więc szansę stać się społeczeństwem inteligentnym ekonomicznie? Tak: wystarczy, że od początku będziemy uczyli małych Polaków mądrego podejścia do finansów, przedsiębiorczego myślenia i tego, że słowa „pieniądz” nie trzeba się wstydzić, a można – polubić.

dr Maciej Dutko
Biznesmen, wykładowca, inwestor


Drodzy koledzy i koleżanki, w waszym życiu nie ma jeszcze zapełnionej głowy myślami o zarządzaniu pieniędzmi. Nie wiecie, czy tyle pieniędzy za taką rzecz to dużo, czy mało. W różnych sklepach, marketach sklepikarze wiedzą o tym i świadomie przeceniają jakąś rzecz np. o 20 groszy, i wy widząc czerwoną plakietkę z napisem ” P R O M O C J A ” kupujecie daną rzecz, bo myślicie, że w ten sposób zarobicie. Tak nie jest, ponieważ wy co najwyżej zaoszczędzicie tylko 20 groszy. W ten sposób pracownicy sklepu manipulują nie tylko waszymi decyzjami, ale i czasem dorosłych. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki unikniecie takich sytuacji i dowiecie się o wiele więcej na temat pieniędzy.

Dominika
Czytelniczka

Kup teraz >>>
Patroni:

 
Kup w internetowej księgarni za 29,00zł + 10zł wysyłka

Informacje o książce:

Książka: format B5,
okładka miękka, kolorowa
ilość stron 80, czarnobiała, ilustrowana
rok wydania 2019,
ISBN 978-83-938092-0-2KUP TERAZ