ZAGADKI otwarte: 24h/7days

Ścieżki
ćwiczeń dla umysłu
online
zabawa, zagadki, łamigłówki
Zagadki, które bawią

Witaj na stronie zagadek online. Zagadki są poukładane w ścieżki tematyczne i aby dotrzeć do płenty należy przez nie przejść. Podczas rozwiązywania dowiadujemy się różnych ciekawostek z danego tematu i bawimy się swoim intelektem. Każde zadanie, jesteś w stanie przejść, ponieważ po nietrafionej odpowiedzi wyświetla się drobna odpowiedź. Zabawa wymaga myślenia, kojarzenia, pomysłowości, dedukcji, a nawet liczenia. Jeśli chcesz przejść drogę zagadek z przyjaciółmi, to zadzwoń do nich przez jakikolwiek komunikator i udostępnij im ekran lub link, a razem będziecie mili świetną zabawę. Jest to rozrywka i edukacja jednoczesnie - z angielskiego edutainment, który w ostatnim czasie robi karierę.

Dla kogo są zagadki edutaitment?

zagadki dla doroslych i dzieci
 • Dla myślących, by lepiej myśleli
 • Dla mądrych, by jeszcze więcej wiedzieli
 • Dla młodych ciałem i/lub duchem by intelektualnie sprawni byli
 • Dla kadry zarządzające i kierowniczej, ekspertów by lepiej używać mózgu.
 • A może... dla Ciebie - spróbuj?

Ścieżki zagadek do wyboru:

  Rakieta escape rooma - zagadka enigmy
 • Algorytm mózgu
 • Ciąg zagadek psychologicznych, dzięki którym poznajesz meandry swojego mózgu, mechanizmów zachowań czy figli swoich zmysłów.
 • Czas: ok. 20 min.
  Zagadki na słuch fajne i ciekawe
 • Zagadki słuchowe
 • Grając słuchem sprawdzasz i rozwijasz słuch, przetwarzanie i rozpoznawanie dźwięku oraz doskonalisz pamięć słuchową. W obecnym czasie pracy online niezbędne.
 • Czas: ok. 10 min.
  zagadki logiczne
 • Zagadki logiczne
 • Aby zwyciężyć trzeba przejść ścieżkę zagadek logicznych. Kolejność dowolna. Proste, lecz wymagające myślenia zagadki.
  .
 • Czas: ok. 15 min.

Opinie o ścieżkach zagadek

opinie o zagakach Zagadki logiczne
Podobają mi się podpowiedzi. Jeśli za pierwszym razem niezgadanie się to nie ma od razu informacji jak powinno być tylko podpowiedz/sugestia. Nie da się niechcący zobaczyć odpowiedz i spalić zagadkę. 7 zagadek - czuję niedosyt.
Ola z Krakowa

opinie o zagakach Zagadki logiczne
Na plus: (+) forma zagadek, ponieważ odpowiedzi nie widać “na dole” jak to często bywa w zagadkach umieszczonych w Internecie; (+) podpowiedzi stopniowe, (-) fajnie dobrane zagadki, nad którymi trzeba pomyśleć; (-) templatka.
Darek z twojego IT

opinie o zagakach Zagadki na słuch
Innowacyjne, bardzo autorskie i artystyczne. Nie zdawałem sobie sprawę, iż można bawić się zmysłem słuchu oraz mózgiem, gdzie dźwięki są przetwarzane. Piszę, bo warto wesprzeć tą grę, bo czuje się nie dosyt, ja wsparłam
Sandra lat 21

opinie o zagakach Zagadki na słuch
Mam zdrowy słuch, mimo że od paru lat słucham techno. Jednak musiałem się nieźle wysilić by zrozumieć co jest mówione… Dobre po ćwiczy koncentrację na dźwiękach. Po tej gdzie zobaczyłem ile dźwięków mnie otacza.
Stachu z W-w

opinie o zagakach Zagadki: Algorytm Mózgu
To niesamowite, jak ludzki mózg - nasz mózg działa. Czułem się jak John Malkovich, który zarówno myślał jak i był w swojej głowie. Jeśli chociaż trochę spodobał ci się film Być jak John Malkovich (1999), reż. Spike Jonze, warto odkryć te parę zagadek.
Paweł z Łodzi

opinie o zagakach Zagadki: Algorytm Mózgu
Czy pamiętacie film Zakochany bez pamięci (2004)? Tam para Clementine i Joel, decydują się na czyszczenie wspomnień by zacząć budować relacje na nowo. Film pokazuje strzępki, z których buduje się obraz zakamarków umysłów skłóconych kochanków. Zagadki w tej grze to strzępki informacji odkrywające niesamowity, skomplikowany organizm czy organ - tego nie wiem. Ale fajna zabawa odkrywająca siebie.
Dominika koło Poznania

opinie o zagakach Zagadki: Algorytm Mózgu
Nie jestem fanem gier, ale wpadła mi do ręki książka Radka Kotarskiego “Włam się do mózgu” dlatego zaczęłam się interesować tym tematem. Przez przypadek trafiłem na tą stronę. I zaskoczyła mnie pozytwynie - praktycznie odkryłem moje zachowanie, i negatywnie - że tak mało - 10 zagadek daje nie dosyt. Kibicuję temu projektowi, bo chcę więcej.
Piotrek z Warszawy

opinie o zagakach Zagadki: Algorytm Mózgu
Grałem w tę grę ze znajomymi przed meczem. 3 kumpli z dziewczynami więc trzeba było coś zrobić w czasie czekania. Któryś z nas znalazł przez przypadek te zagadki. Nie wiem stąd ta głupawka, która nas wówczas ogarnąła - gra trochę poważna. Ale mieliśmy bekę i dyskusje nad tymi zadaniami. Fajna “przekąska” przed głównym daniem meczykiem - był fajny wieczór dlatego pisze.
Paczka z Koziej Wólki


Zagadki dla Ciebie


Cechy wyróżniające ZAGADKI

Dostępność

24h/7d, z każdego miejsca na świecie, na większości komputerów, smartfonów

Pozytewne emocje

Rozbudzamy ciekawość, radość, samoocenę, inspirujemy do przygód intelektualnych

Wartości

Dążenie do prawdy, zamiłowanie do nauki, współpraca, kreatywność

Wiedza

Zagadki, łamigłowki sa okazją do przedstawienia ciekawostek, informacji praktywnyczh


Najczęściej zadawane pytania do ścieżek zagadek?

 • Czym różnią się te zagadki od klasycznych zbiorów zagadek?
  Po pierwsze te zagadki są pogrupowane tematycznie - lineralnie. Po drugie niektóre zagadki bezpośrednio opierają się lub nawiązują do badań naukowych, co witać w cytowanej literaturze fachowej. No i potrzecie często się zdarza, że jedno rozwiązanie zagadki wpływa na kolejną - czasami to bardzo widocznie.
 • Jak grać z przyjaciółmi w grę online?
  Po pierwsze połączyć się przez dowolny komunikator. Potem możecie przesyłać wzajemnie sobie linki do poszczególnych etapów lub osobno przechodzić dyskutując. Chyba że wyznaczacie mistrza gry, który udostępni pulpit i on klika, a wy jako drużyna decydujecie w co.
 • Ile kosztuje zagranie w zagadki?
  Udostępniliśmy Tobie te gry abyś miał przyjemność z myślenia i zdobywania wiedzy. Tak naprawdę od ciebie zależy ile przeznaczysz na rozwój tego projektu. Za każde okazane wsparcie bardzo dziękujemy. My wspieramy Cię ty wspierasz nas - razem możemy więcej.
 • Czym różnią się te zagadki od escape roomów online?
  Escape roomy mają fabułę oraz zbiór zagadek jako podpowiedz rozwiązania. “Wyjść” z escape rooma można różnymi drogami. Ścieżki zagadek są fascynujące podobnie, ale liniowe i na celu mają zabawę intelektualną - ćwiczenia mózgu. Przykładem autorskich escape roomów typu eduteintent sa na stronie http://inlabi.com/escape_room/ .
 • Jaki sprzęt potrzebny by zagrać w zagadki logiczne czy eduteitment?
  Gry są przeglądarko we i nie wymaga instalacji niczego i nawet na smartfonie z internetem można w nią zagrać. Zawiera nagrania, filmy więc głośnik czy słuchawki są pomocne.


My wspieramy Ciebie - Ty wspierasz nas.
zagadki dla doroslych i dzieci

To niesamowite, że takie fajne zagadki masz bezpłatnie od nas. Chcemy abyś jeszcze lepiej myślał. Jeśli świetnie się bawiłaś/bawiłeś/bawiliście lub chcecie pomagać ludziom to prosimy o wpłatę na rozwój kolejnych i doskonalenie już istniejących ścieżek. Wpłacając nawet niewielką sumę dołączasz do społeczności mecenasów rozwoju gier edutaintmentu w POLSCE. Za każdą wpłatę BARDZO dziękujemy, a w nagrodę jesteś powiadomiony o następnych działaniach. (linki).

O nas. Stanowimy zespół ludzi z pasją, dla których wiedza i dzielenie się wiedzą ma sens. Wierzymy, że mądre społeczeństwo jest bardziej wrażliwe na piękno, prawdę oraz na dobro. Zrealizowaliśmy również escape roomy online.

Jeśli chcesz się znami skontaktować lub masz pomysł na kolejne intelektualne rozrywki to śmiało kontaktuj się. >>>.

Stworzone z pasji dla rozrywki i edukacji
Udostęnione pro bono

JEŚLI PODOBA SIĘ lub CHCESZ WIECEJ...
TO POLEĆ NAS SWOIM ZNAJOMYM

Dzięki temu będziemy widzieli, że to co robimy ma sens

Jeśli chcesz podziękować i wesprzeć to zapraszamy do zakupu

DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY

Słowa, które nas charakteryzują: dobra zabawa, zabawa intelektualna, zagadki logiczne, zagadki naukowe, zagodki edukacyjne, zagadki dla dorosłych, zagadki dla dzieci, eduteiment, gra online, gra rodzinna, gra z przyjaciółmi, zagadki 2021, super zagadki, zagatki cda
Powered: inLabi Graf: FP PEX Templ: w3 Copy right: inLabi - inspirowanie do wiedzy