Mamy przyjemność zaprosić na serie spotkań autorskich z autorami naszych książek. Ze względu na ograniczenia wynikające z panujących okoliczności, nasze spotkania wykonamy w formie on-line. Aby każdy miał szanse zadać pytania i aby wywiady były konkretne, postanowiliśmy zebrać wasze pytania. Dlatego prosimy was o przygotowanie pytań do twórców książek, w ciągu miesiąca postaramy się przeprowadzić wywiady, osoby, które zadały pytania, zostaną poinformowane o wywiadach.
O małym Janku, który więcej widział! Opowiadania o nastolatku poznającym świat pieniędzy. Zbiór opowiadań pisany oczami nastoletniego chłopaka, który odkrywa świat od strony finansów. Poruszone tematy dotyczą przedsiębiorczości, oszczędzania, gospodarowania budżetem, zarabiania, a nawet inwestycji. Książkę można zobaczyć tutaj. Autorzy Karol, Agnieszka, Jacek Doskocz, Pytania dedykowane proszę zaczynać O JANKU…
SKETCHNOTING, czyli jak zdobyć umiejętność notowania w uniwersalnym języku graficznym SKETCHNOTE. Książka skupia się na efektywnej nauce sketchnotingu, tworzenia notatek, z których łatwiej zapamiętać informacje… Książkę można zobaczyć tutaj. Autorzy Joanna, Marek Doskocz, Pytania dedykowane proszę zaczynać SKETCHNOTING…
BAŚNIE: Tom 1. Baśń o perle, Tom 2. Wyprawa Endoasa – przepiękne baśnie dla dzieci o uniwersalnych wartościach oraz poszukiwaniu sensu życia. Książki można zobaczyć tutaj. Autorka Anna Gibasiewicz. Pytania dedykowane proszę zaczynać BAŚNIE…
KRÓLESTWO SZACHÓW. Książka opisująca interdyscyplinarnie tematykę gry w szachy, połączenie różnych zagadnień oraz doskonałe wydanie wpływa, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Książkę można zobaczyć tutaj. Autorzy Monika i Krzysztof Krupa. Pytania dedykowane proszę zaczynać KRÓLESTWO…
DZIKOPAD – książka jako zbiór zagadek, labiryntów i różnych ciekawych form. Książkę można zobaczyć tutaj. Autorzy M.A.K.S Doskocz. Pytania dedykowane proszę zaczynać DZIKOPAD…
Bardzo dobry pomysł, lubię chodzić na spotkania autorskie i dowiadywać się co autor miał na myśli, rozszerza to percepcje poznania książek. Nie wszystkie książki mam, ale o szachach widziałem i mam o Janku. Moje pytania to:
O JANKU: Co jest najważniejsze w przekazywaniu wiedzy o finansach.
SKETCHNOTING: jak długo zajęło autorom opanowanie umiejętności graficznych notatek?
BAŚŃ: ciężko jest napisać baśń?
KRÓLESTWO: Czy państwo Krupowie myśleli o zrobieniu książki, w których nie tylko przewijałaby się historia i geopolityka, ale coś takiego bardziej z naukami ścisłymi np. „Andrzej Hulanicki, jeszcze będąc studentem IM UWr, rozwiązał problem postawiony przez Steinhausa w „Kalejdoskopie matematycznym”. Udowodnił, że jeśli niektóre pola szachownicy są zaminowane tak, że wieża nie może przejść z lewej bandy na prawą, to król może przejść po polach zaminowanych z dolnej bandy na górną. Steinhaus przejrzał dowód i powiedział: Rozwiązanie dobre, ale nie wierzę, że „wieżę” piszę się przez „rz”. ;)Matematyka.wroc.pl, czy anegdotami Banacha o szachach, czy o pracy profesora Ulama dotyczącego pierwszego programu komputerowego do gry w szachy. Kawał dobrej historii np. matematyki da się przedstawić, a przy okazji pobawić się szachami.
Dziękuje.
SKETCHNOTE: Dlaczego tak trudno rysować tak proste rzeczy?
Fajnie kilku autorom zadać pytania.
1. Do wszystkich: Od czego zaczęła się ich Pasja.
O JANKU: Jak sprawić, aby pieniądze się nie traciły na wartości, moje dziecko dostaje od dziadków co miesiąc 100zł, wszystkie idą na karty Fifa, uważamy, że dużo pieniędzy marnuje miesięcznie.
SKETCHNOTE: Jak rozbudzić pasję dziecka do prowadzenia własnych notatek.
KRÓLESTWO SZACHÓW: Czy gra w inne gry albo na komputerze może pobudzać rozwój tak jak szachy.
DZIKOPAD:
mam dzikopad, bardzo mi się podoba. Pytanie do autorów, czy podczas pisania tego był postawiony ambitny cel, aby wzmocnić myślenie lateralne i kreatywność. Jestem fanką MENSY dla dzieci, w książce dzikopad jest coś nowego niż „standard” zadań mensy, ale jest to w luźniejszym ujęciu.
Tak ja także, jestem fanem MENSY… tylko obawiam się, że mensa stała się zamkniętą grupą. Szkoda, że nie są otwarci, poziom IQ to nie selekcja do grupy znajomych. XD
BAŚNIE: Jakie inne baśnie by Pani polecała dla dzieci oprócz swoich.
O JANKU: Czy można nauczyć dzieci przedsiębiorczości, jeżeli sami z mężem nie dajemy rady-chwilówki brak samo dyscypliny finansowej, łatwość wydawania.
SKETCHNITING: Czy używanie rysunków jako notatek w przedmiotach humanistycznych ma sens?
DZIKOPAD: Ze zdjęć, które widzę, to jest zbiór ciekawych pomysłów, czy da się zamówić ilość hurtową na zakończenie roku dla dzieci w szkole.
KRÓLESTWO SZACHÓW: Jak technologia rozwinęła umiejętności gry w szachy, czy raczej dostępność oprogramowania, oraz że programy są lepsze od mistrzów, demotywuje graczy do działania?
Baśnie: Droga Pani, czy jak tworzyła Pani baśnie to, czy pani wpierw opowiadała dzieciom, a potem je spisywała?. Jestem matką, która czasami opowiada bajki swoim pociechom i czasami mam wrażenie, że historię cieszą się super odbiorem. Mam takie małe marzenia, że może kiedyś je spiszę i wydam.
DZIKOPAD: Dlaczego zdecydowaliście się na taką dziwną, dziką nazwę.
O JANKU: Jak Janek zarabia pieniądze.
KRÓLESTWO SZACHÓW: Czy da się z szachów, żyć – czy raczej jest to tylko pasja. Ile zarabiają mistrzowie świata i polski.
SKETCHNOTING: Czy nie możecie stosować POLSKIE nazwy.
DZIKOPAD: osobiście jestem negatywnie nastawiony do kolorowanek, moje dzieci powiedzmy, nie uwielbiają takiej formy rozrywki. Decydując się na dzikopad, brałem pod uwagę, że są tam labirynty, za którymi moje dzieci po prostu szaleją i się nie rozczarowały. Czy wiecie Państwo, z czego wynikają takie różnice labirynty, zagadki -tak, a kolorowanki -nie chętnie przejmowane przez dzieci.
O JANKU: Kiedy doczekamy się próbki tekstu lub nagrania o książce, tak aby rodzicie, przed zakupem mogli ocenić jakość.
BAŚNIE: Czy rozważa Pani nagranie audiobooka tak, aby można było puszczać dzieciom nagrane, aby nie trzeba było czytać?
Królestwo szachów – jaki jest państwa najulubieńszy debiut ?
Baśnie:
1. Czy myśli Pani o nagraniu audiobooka lub podcastu?
2. Czy lubi Pani pisać dla dzieci, jeśli tak to dlaczego pozycji jest tak mało?
Do autorów:
– jakie są wasze marzenia?
– co wami kierowało pisząc te książki?
Czy moglibyście się postarać o większą liczbę książek ;), to znaczy tytułów?
Pytanie moje jest takie – kiedy w końcu zostanie nagrany materiał 😉
Szachy: – dokładam pytanie, Jak z tymi oszustwami w szachach. Czy nie będzie to samo zaoranie tego sportu?
Czekamy na nagrania i wywiady. Moje pytanie jest takie: co zrobić, aby rozpalić pasje w dzieciach do działania.
Obiecaliście wywiady, pytania zostały zadane kiedy się można spodziewać serii wywiadów?
Kiedy będą te wywiady….
– O Janku …. jak nauczyć dziecka inwestowania i zarabiania
– Szachy: Jak się Panu podobał film gambit, czy zgadza się pana z faktami tam przedstawionymi..
– Sketchnoting: narysujecie mi Słonia 🙂
Pytanie o następną książkę z Sketchnotingu, czy planujecie jeszcze ciągnąć temat, czy temat jest zamknięty?
Kiedy będą te spotkania autorskie?
Czekam na spotkania autorskie, czy w ogóle będą?
Kiedy będzie można liczyć na spotkanie autorskie, jak widzę lata lecą i nic z tego się nie robi. Ja czekam na kolejne wydania książek.