Opublikowano 10 komentarzy

IV Maraton – ESCAPE SCIENCE ROOM 2022

W roku 2022 przygotowaliśmy specjalne wydanie ESCAPE SCIENCE ROOM-ów dostępne podczas  IV Maratonu Zagadek Naukowo-Logicznych ESCAPE SCIENCE ROOM 2022 – wydanie Rodzinne.

ILE WYZWAŃ JEST

Dla uczestników mamy dwa zestawy:

KOSMOS – zestaw dla rodzin, które nie boją się podejmować ciekawych wyzwań związanych z odkrywaniem świata. Każdy znajdzie coś ciekawego. Z wieńczeniem jest wspólna obserwacja… po więcej zapraszamy do wyzwania. Łatwiejsze.

Escape room kosmos

INWESTYCJA– dużo zagadek, troszkę liczenia, no i ciekawe wnioski. Królowa nauki rządzi, a temat poruszany pozwoli przedyskutować pewne aspekty finansowe w rodzinie.

FORMA

Drukowana!!! W tym roku zdecydowaliśmy, że najlepszą formą zabawy będzie wersja do wydrukowania samodzielnie. Słuchając wykładów pani prof. Jadwigi Cieszyńskiej-Rożek doszedłem do wniosku, że dzisiejszy świat za dużo serwuje młodym ludziom świata wirtualnego, co zaburza ich percepcje i przeżywanie emocji. Dlatego postawiłem na wersję drukowaną, którą samemu można wydrukować (koszty dostawy ograniczamy do 0zł, optymalizowane dokumenty do wydruku czarno-białego, więc własny koszt papieru, prądu i atramentu to ok. 90gr za zestaw).

DLA KOGO

Kładziemy nacisk na RODZINĘ. Przeważnie w rodzinie znajdują się dzieci w różnym wieku dlatego zagadki są dostosowane do różnego poziomu, poza tym wiemy, że rodzice lub starsze rodzeństwo przeprowadzi rozgrywkę i na trudniejsze elementy znajdzie odpowiedź. Chcemy zapoczątkować styl wspólnego spędzania czasu rozwiązując zagadki. Super będzie jak pokażemy, że można się bawić przy rzeczach wymagających myślenia. Z własnego doświadczenia – powiem, że escape roomy testowałem u siebie w rodzinie i wywołały wielką radość. Dlatego zabawy te dedykuję moim dzieciom, które są moją inspiracją.

KOSZT

Bez opłat dla uczestników. Free escape. Aby łatwiej było zarządzać pobieraniem, a my, żebyśmy wiedzieli ile osób uszczęśliwiliśmy Escape roomami, umieściliśmy je w sklepie – ustawiając cenę do 0.00zł, aby każdy mógł skorzystać. Jeżeli ktoś chce wesprzeć działania – może wesprzeć nas przelewem czy zakupami – To nie jest to obowiązkowe, ale mile widziane.

CZAS

Startujemy od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2022 roku

CO POTRZEBA

0. Dobry humor,
1. Pobranie escape rooma: KOSMOS lub INWESTYCJA,
2. Wydrukowanie A4, czarny, jednostronny druk,
3. Ołówek lub jakiś pisak (lub kilka ołówków),
4. Nożyczki – jedne wystarczą,
5. Czas ok. 20-45minut.
6.  Przy okazji prosimy o subskrybuje kanał kuchni molekularnej – dziękujemy.

NAGRODY

W tym roku nie przewidujemy nagród, ale jeżeli będzie duże zainteresowanie, pozytywny odbiór to postaramy się wysłać drogą elektroniczną niespodzianką dla wszystkich. Jeżeli znajdzie się jakiś sponsor, to się może zmienić.

PATRONATY

Wspierają nas swoimi mediami, radą, pomysłami, a także postawą, że warto dzielić się swoimi talentami.

RootInnovation

Rootinnovation sp.zo.o. – rozwiązania problemów, analiza danych i badania naukowe dla firm i nie tylko. Sztuczna inteligencja. To nasza główna działalność, inlabi.com traktujemy jako odskocznie. http://rootinnovation.com/


KLUB SPORTOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO WRATISLAVIA -wioślarstwo, kolarstwo, szachy, szermierka, brydż  – sport zawsze wzmacnia ducha. https://azswratislavia.pl/


Wrocławski Klub Ojca – bo warto być dobrym ojcem. Zapraszamy na ich stronę i na wydarzenia które organizują. https://pl-pl.facebook.com/WroclawskiKlubOjca/


Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA. Pozwolę zacytować fragment z ich strony, bo nie każdy musiał mieć kontakt z Oblatami. Ja miałem i bardzo miło ich wspominam. „Zapraszamy Cię do wspólnego odkrycia Kogoś wyjątkowego i niebanalnego! Do poznania Boga – pięknego, bliskiego, interesującego, wspierającego i kochającego. On jest najbardziej obecny w Kościele. Chcemy razem z Tobą odkrywać Go i doświadczać na co dzień, w nauce, rozrywce, pracy, hobby, sporcie czy innej aktywności! Jesteśmy wspólnotą i dlatego jesteśmy silni! Trzymamy rękę na pulsie tego, co aktualne, ale cały czas trwamy w doświadczeniu Kościoła i Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – misjonarzy od zadań specjalnych.” Więcej znajdziesz: https://niniwa.pl/, Facebook – https://www.facebook.com/niniwaomi/, Instagram – https://www.instagram.com/niniwa_omi/,  TikTok – https://www.tiktok.com/@niniwa_omi,  YouTube – https://www.youtube.com/@niniwa_pl (przy okazji youtube podziękowania dla pana Tomasza Samołyka)


Obozy szachowe, ferie z szachami i nartami i nie tylko. Dodam jeszcze, że pierwszy nasz maraton został przeprowadzony dzięki szachom a dokładnie podczas PÓŁFINAŁOM MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2020 organizowanym przez AZS Wratislavia na zlecenie Polskiego Związku Szachowego w Jastrzębiej Górze, który odbył się we Władysławowie.


Wspiera rodziców i uczniów w tym procesie. Czy wiesz, że edukacja domowa w Polsce jest legalna dopiero od 1991, po wojnie utraciliśmy możliwość, ale po zmianie systemu politycznego ją odzyskaliśmy. Niestety nie wszystkich krajach jest ona dozwolona, na przykład w Niemczech jest ona zakazana.


Otwarta innowacja – czasopismo. Openin.plhttp://openin.pl


Zagroda zwierząt, alpakoterapia, przyjazne miejsce we Wrocławiu, gdzie możesz dotrzeć autobusem miejskim. W sam raz na wycieczkę szkolną lub integracyjną.  Więcej znajdziesz na ich stronie: https://pl-pl.facebook.com/AlpakoterapiaAMIGOS/  Gorąco polecam!!!


Fundacja dlarodziny.eu . Oj dzieje się tam: biwaki ojca z dzieckiem, rekolekcje Finanse po  Bożemu, rekolekcje rodzinne nad morzem, warsztaty, bibliodramy, randki małżeńskie,  grant ewangelizacyjny…


 

Wszystkim naszym patronom serdecznie dziękujemy. Zapraszam do odwiedzania ich stron oraz skorzystanie z ich aktywności. Jeżeli masz działalność i chciałbyś uczestniczyć w życzliwym wspieraniu siebie nawzajem to zapraszamy do kontaktu.

Marek Doskocz

10 komentarzy do: “IV Maraton – ESCAPE SCIENCE ROOM 2022

 1. Bardzo fajna inicjatywa.

 2. Doskonała rozrywka, ja żyję na wsi gdzie nie ma takiego dostępu do takich zabaw. Cieszę się, że można ściągnąć za darmo i się pobawić. Wcześniej szukałem inne wersje papierowe i moje spostrzeżenia są takie:
  – albo zbyt mroczne, straszne, makabryczne,
  – albo zbyt infantylne, z dziećmi można poruszać trudne zagadnienia także,

  ten akurat o inwestycji spodobał mi się najbardziej, bo porozmawialiśmy sobie.
  Pozdrawiam twórców

 3. Nareszcie jest maraton, długo czekałam na to wydarzenie!!

 4. Skorzystałam jeszcze z darmowego escapa room dotyczącego sztucnej inteligencji, robi wrażenie, ale wersje drukowane są najlepsze.

 5. Widzę, że przyszedł Mikołaj 😉

 6. Bardzo fajne zagadki w tym maratonie, naprawdę kawał dobrej roboty!!!!
  Polecam dla rodzin z dziećmi!!!!

 7. Dzięki serdeczne, za to, że jeszcze w tym roku można z tego skorzystać.
  maraton dla mojej rodziny okazał się dobrym sposobem rozmów o pieniądzach

 8. Bardzo dobry maraton, wiedzę, że jakość idzie coraz wyżej i wyżej…. trzymajcie tak dalej ! i czekam na edycje 2023

 9. Mimo że premiera była w tamtym roku, materiały bardzo ładnie opracowane. Można drukować je na drukarce czarno-białej. Naprawę opłaca się. Widać story opowiedziane ma moc, przekazywania faktów i informacji. Liczenie wcale nie jest złe. Ja chciałbym, aby powstały cały cykl-tak jak kangur matematyczny. Wówczas to byłoby to

 10. Czy będzie V edycja, konkursu escape roomów, bo dobrze by było zrobić wakacyjną przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *