Opublikowano 21 komentarzy

GRA ESCAPE ROOM ONLINE – Wszystko co chciałbyś wiedzieć + Q&A

gra escape room online
Ciekawa gra escape room online

Cześć, szybko i na temat przedstawię ci najważniejsze i najciekawsze informacje na temat gier Escape room online, czasami nazywanymi pokojami zagadek. Artykuł będzie miał wyraźne nagłówki łatwo znalazł to czego szukasz.

Co to jest gra escape room online?

Jest dość młodą dziedziną rozrywki, która zapewnia niezapomniane przeżycia intelektualne i emocjonalne. Każdy pokój (gra) to inna tematyka, historia, którą można dobrać do własnych preferencji. Tematyka może mieć charakter przygodowy, naukowy, edukacyjny, kryminalny czy horror. Gra jest formie online, w której umieszczono zagadki. By wygrać należy znaleźć ich rozwiązanie. Zagrać w escape rooma online możesz cały czas bez okazji.  Ale możesz grać z okazji: imienin, urodzin, spotkania z przyjaciółmi, oderwania się od codziennych obowiązków, czy zabicia nudów.

Dla kogo jest gra escape roomy online?

Różnorodność oferowanych gier typu escape room sprawia, że są w zasadzie dla wszystkich. Oto najczęstsze grupy osób wybierających escape room jako formę spędzania wolnego czasu:

 • Rodziny – w tej formie intelektualnej rozrywki mogą uczestniczyć całe rodziny. Wspólne rozwiązywanie zagadek jednocześnie bawi i uczy oraz buduje relacje.
 • Przyjaciele, Znajomi, koledzy – jedna z lepszych form rozrywki aktywnego spędzania czasu. Gra może być również próbą zaufania i poznania siebie w różnych okolicznościach.
 • Współpracownicy, imprezy integracyjne – pokoje zagadek online świetnie sprawdzą się na integrację po pracy i podobnie jak w przypadku wyjścia z przyjaciółmi, pozwolą poznać siebie nawzajem.
 • HR, rekrutacja w pracy – Escape roomy online są coraz częściej wykorzystywane w rozmowach kwalifikacyjnych. Gry sprawdzają w praktyce umiejętności interpersonalne potencjalnych przyszłych pracowników, pokazują ich predyspozycje do przywództwa, pracy w zespole, rozwiązywania zadań, komunikacji, które są cech poszukiwanych przez pracodawców.
 • Dzieci – wiele gier escape room online oferuje rozrywkę przygotowaną specjalnie pod potrzeby najmłodszych. Rodzic zawsze może widzieć co one robią i jak sobie radzą.
 • Randkowicze, zakochani, pary, narzeczeni – gra pozwala uwidocznić, jakie cechy charakteru posiada druga osoba. Nie ma lepszej metody sprawdzania współdziałania i komunikacji jak wspólne rozwiązywanie łamigłówek.
 • Nauczyciele i uczniowie – gra typu escape room umożliwia sprawdzenie wiedzy uczniom w sposób kreatywny i intuicyjny. Dzięki temu uczniowie nie są znużeni wypełnieniu kolejnej karty pracy – tylko główkują aby rozwiązać problemy postawione w grze.

Ile kosztuje gra w escape roomie online?

To zależy od konkretnie od gry i ilości osób. Klasyczne escape roomy to koszt 100-300złotych na zespół (1-6osób) za 1h zabawy. Niektórzy producenci escape roomów online odnoszą się do ceny klasycznych escape roomów proponując 50%-80% ceny. A ponieważ escape roomy online nie są ograniczone terytorialnie tylko językiem można już znaleźć sensowne escape roomy za 30-50zł.

Rodzaje gier escape room online?

 • Live cam escape room online. Przeniesienie, realnego escape rooma w Internet. W realnym pokoju zagadek znajduje się osoba, która transmituje bezpośrednio do graczy obraz i dźwięk. Ci zaś mówią co wykonać. Jest to alternatywne korzystanie escape roomu, kiedy są one zamknięte. Minusem, jest to, że zespół musi określać co ma zrobić osoba w pokoju. Dodatkowo występuje mistrz gry, który jest osobą obcą w grupie.
 • Escape room online 3D. Stworzony pokój 3D, w którym gracze poruszają się i szukają wskazówek do wydostania się z niego.
 • Escspe room online  “pages” –  gracze muszą razem przejścia przez kolejne strony by dotrzeć do celu. Wspólnie rozwiązują zagadki.
 • Escape room online form – gdzie na formularzach google, przygotowano kolejne zagadki. Czasami wygląda to jak ankieta z elementami multimedialnymi.
 • Escape room edutaitment, bawiąc się poznajesz i uczysz się nowych rzeczy. Zagadki mają na celu pobudzenia kreatywności korzystania z wiedzy. Wiedzę wyniesioną można zastosować w realnym świecie.
 • Escape room inwestycyjny – gra inwestycyjna, która opiera się na symulacji dochodów z różnych źródeł. Wiedzę można przenieść do świata realnego. Symulacje takie wykorzystywane są na zachodzie jako metoda uczenia studentów ekonomi praw rynku.

Jak zaplanować grę w escape roomie?

 • zbierz ekipę, poznaj ich zainteresowania i umiejętności, (możesz także samemu grać),
 • znajdź escape room tematyczny i dostosowany do wieku (escape room dla dorosłych, dzieci, familijny, przygodowy, straszny, edukacyjny).
 • wybierz metodą komunikacji (skype, zoom, itp.) (niektóre escape room live cam mają wbudowane platformę komunikacji)
 • wybierz termin i rozpocznij.

Gdzie znaleźć dobre escape room online?

Najwięcej informacji wraz z opiniami znajdziesz na google. Escape roomy typu: live cam znajdziesz na lockme.pl. Opinią o escape roomach znajdziesz u nas w tym miejscu ….(link do następnego artykułu).

Q&A – Pytania i odpowiedzi dotyczące gry escape room online?

Jeśli masz pytanie to śmiało zadaj, spróbujemy odpowiedzieć.

Nasze propozycje dostępnych edukacyjnych i rozrywkowych escape roomów

Wersja do pobrania i wydrukowania: (wersje rodzinne)

Escape room kosmos

Escacpe roomy on line

Odyseja Enigmy – przygotuje się na wyprawę po nieznane


Inwestycyjny – Pensja +

21 komentarzy do: “GRA ESCAPE ROOM ONLINE – Wszystko co chciałbyś wiedzieć + Q&A

 1. Mi się escape roomy z kamerkami nie podobają, może dlatego, że nie miałem szczęścia. Czuje czasami, że jest to taka gra jak  Second Life – wirtualny świat jako substytut realnego…. brakuje dużo i nigdy nie zastąpi realnego spotkania. Inna metafora to ekskluzywny  second hand, w którym ciuchy pachną jak w lupexie za rogiem. Niby jest wyjątkowy, a jednak to nie to, co normalny sklep. Dlatego po 4 wypadach do escape roomu  typu Live cam, wolę bardziej dedykowane w świecie wirtualnym ;). 

  1. Ja także uważam, że granie w escape rooma czyimiś rękami to jak przytulanie na odległość. Niby mówisz, a jednak nie czujesz. Lepszym rozwiązaniem są, tak jak proponujecie, dedykowane rozwiązania. Wirtualne to wirtualne.

   1. Dla mnie fajnie jest połamać głowe na escape roomie online ale nie livecamie tylko 100% online. Widać kto ile myśli :).

 2. Będąc w stanach u przyjaciół, parę escape roomów online zahaczyliśmy przy domówkach. Web escape roomy bardzo dużo zależą od człowieka, który obsługuje – jeśli jest z jajem i żartowniś to fajna zabawa. Intelektualne wyzwania kiedy jest się sam na sam to jest gróbka przyjaciół a czas nie ubłagalnie leci… to jest niesamowite…. jak stres paraliżuje myślenie….

  1. Tak. W jezyku angielskim jest w czym wybierać jak ma się $$$$.

   1. Jak masz $$$ to masz w czym wybierać, a jak masz $ to już mniej. Ale za to czym mniej $ to więcej już myślisz 😉

   2. Raczej V dolce

  2. Mało jest gier fajnych za darmo, durne to i za pieniadze są. Fajnie, że inlabi zrobiło gry w takiej formie escape room online, za które płacisz kiedy sie spodoba.

 3. Kiedyś czytałem książkę o tworzeniu gier i tam wykazane jest, że ludzie rożnie odbierają gry.
  – Dla jednym ważna jest fabuła, historia w która się zanurza, ciekawość co będzie dalej?
  – Dla drugich mechanika, jak coś działa, jakie są zagadki, zależności
  – Dla kolejnych to szata graficzna, doznania estetyczne, kulturalne,
  Jeszcze na to nałożymy iż mamy wzrokowców, słuchowców i dotyk owców…
  Ciężko stworzyć fajny escape room dla wszystkich…

 4. czesc. Jestem tu nowy i niewiem czy komentarze publikuja. Pracuje w korpo ubezpieczeniach. Mielismy integracje zrobiona w stylu escape room online. Udalo sie nam rozkminic go. Po tej grze poszło pare awansów. Niestety nie mój. Próbowałem sie dowiedzieć jakim kluczem. Uzyskałem tylko, że w nowych warunkach dobrych onlinowców potrzeba. Że praca zdalna to priorytet teraz. Od zagadka. Szkoda, że niedałem z siebie wszystkiego – jak się bawić to się bawić.

 5. Chcialbym wiedzieć. Dlaczego escape roomy -zagadki są malo popularne w szkole. Tylko zadania, zadania i zadania. Nie każdy jest Marią Curie-Skłodowską, która w ramach ćwiczenia umysłu rozwiązywała zadania z fizyki. Co o tym sądzić?

 6. Najważniejszy jest pomysł oraz realizacja. Mine craft nie zawiera jakiś skomplikowanej grafiki a grają w nią miliony dzieci.

 7. Gdzie grać, aby było ciekawie i bezpiecznie w realu?

 8. Ja kiedyś byłam w escape roomie 3D w Warszawie. Z jednej strony fantastyczny, ale z drugiej strony strasznie mi bolała głowa.

 9. Moglibyście zrobić listę escaperoomów on line, które są dostępne 24/7 – co wy na to?

 10. Po co ludzie grają w takie gry w zasadzie jednorazowe?

 11. Escape on line to jak miłość na odległość, czyli brak poczucia bliskości, dotyku. Można się spotykać przez kamerkę i telefon – ale po co jeśli są możliwości normalnych, czy nawet jak nie możemy wyjść to drukowanych.

  1. Percepcja jest bardzo ważne, kiedyś byłem w escape roomie – który nie tylko był brudny, ale i cuchną…. innym razem escape roomie, której akcja się toczyła w ogrodzie (stany zjednoczone) był piękny zapach kwiatów-naprawdę robi to robotę

 12. Jakie jest 5 kluczowych punktów, które powinienem wiedzieć, grając w wirtualny Escape room?

  1. Przeczytaj instrukcje i zasady gry, aby w pełni zrozumieć zadanie i jak grać.

  2. Używaj wszystkich dostępnych narzędzi, aby wyciągnąć jak najwięcej informacji i rozwiązać zagadki.

  3. Skup się na szczegółach, aby znaleźć wskazówki i klucze do rozwiązania zagadek.

  4. Pracuj zespołowo, aby wykorzystać wszystkie dostępne zasoby i wiedzę.

  5. Nie poddawaj się i baw się dobrze!

 13. Czekam, również z niecierpliwością na kolejny escape room maratonowy – czy będzie tak jak ostatni bez opłat?

 14. Dziekuje serdecznie, ze udostępniliscie gre escape room wersji drukwoanej – cieszę się także, że jest ono z optymalizowane do wydruku. Wykorzystałam tą pracę na półkoloni którą prowadziłam kiedy strasznie padało. dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *