Opublikowano 14 komentarzy

Królestwo Szachów – dołącza do sklepu inlabi.com

Poszukując mądrych książek, takich co rozwijają, ubogacają, a także bawią, natknęliśmy się na książkę pani Moniki Krupa i pana Krzysztofa Krupy o królewskiej grze – szachach. Zachwyt nad książką, nad jej formą, a przede wszystkim treścią skłonił nas do podjęcia współpracy bezpośredniej z autorami bez pośredników.
Królestwo Szachów
Gra w szachy – każdy wie, że rozwija myślenie, strategię, cierpliwość, charakter inne umiejętności.

Natomiast książka Królestwo Szachów jest interdyscyplinarną książką, nie skupia się jedynie na szachach, ale opowiada szerszą historię. Ma swoich bohaterów między innymi króla Anglii i Szkocji Karola I, cara Iwana Groźnego, króla szwedzkiego Karola XII, Jana III Sobieskiego, Benjamina Franklina (prezydenta USA, tego, który jest na banknotach), Fryderyka Wielkiego, Beniowskiego, Napoleona Bonaparte… i każdy opowiada swoim przykładem historię.

Autorzy w sposób naturalny wpletli w grę szachy „kawał” dobrej historii. Dlatego Cieszymy się, że możemy oferować książkę, po takiej samej cenie co autorzy sprzedają u siebie.

Gratulujemy Państwu Krupie tak wspaniałej pozycji i zapraszamy do naszego sklepu.

14 komentarzy do: “Królestwo Szachów – dołącza do sklepu inlabi.com

 1. Super, trzymajcie tak dalej!!! naprawdę ciekawa książka, doskonała na prezent

 2. Nareszcie można zobaczyć ciekawą książkę o szachach, ciekawe, kiedy wy zaczniecie wywiady?

 3. Książka dobra ale trzeba już mieć podstawy, raczej dla zawodowców.

  1. Szachy rozwijają umysł oraz uczą koncentracji, a nie to co gry komputerowe czy xboxaa

 4. Królestwa, mimo że jest to coś niemodnego, to wciąż się przewijają w życiu. Dziś królestwem jest świat, a królem jest wirus, bo ma koroneee..   no koronowirus hehheee… dobry suchar 😉

  1. Szach mat… mój komentarz 😉

   1. c5 i wygrywam ja ’

 5. Cieszę się, że Polacy dzięki inteligencji szachisty Dudy zaszli tak wysoko

  1. oby było więcej takich szachistów

  2. Sztuczna inteligencja także zrobiła swoje. Dziś nikt się nie uczy rozegrań z książek z czasopism tylko leci programi do szachów. To podbiło aktywność mózgu znacznie i aktualne rozrywki są na bardzo wysokim poziomie.

 6. teraz jak już mamy mistrza szachowego w Polsce to nic innego jak uczyć kolejne dzieci szachów. Może będziemy tak jak Rosja imperium Szachistów .

 7. Szachy są grą, która dla mnie jest rozdmuchana, ponieważ są inne gry, które także uczą analizowania, koncentracji, wyrobienia taktyki…. ważne, aby grać. Jeżeli porównam gry planszowe, z grami komputerowymi to komputerowe są takie, które pochłaniają całą uwagę. Tam musi się dziać non-stop nie ma czasu na refleksje przemyślenia-dedukcje. Dlatego wydaje mi się, że bardziej rozwojowe są gry planszowe.

 8. Szachy są królewską grą, ale są proste w możliwościach w porównaniu z chińską grą GO.

 9. Jeśli szukasz odmładzającej, wspaniałej, lecz historii tak napisanej, że po prostu trzeba czytać, a nie świadomie oglądać — zapoznaj się z książką autorów Moniki Krupy i Krzysztofa Krupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *