Zaczął się kolejny rok szkolny i potrzeba podpisania zeszytów. W tym roku postanowiłem, że razem z dziećmi poeksperymentujemy razem z formą. Naklejki, które kupuje się w sklepie, są standardowe, brakuje tak zwanego „jaja”, aby były ciekawe i oryginalne.
Dobra zabawa.
Założyliśmy, że każdy przedmiot musi być podpisany w sposób charakterystyczny. Założyliśmy także, że tworzone prace mają być szybkie, a kolorowanie zostawiamy na później – tak, aby w międzyczasie nadać ożywczych barw. Z mego punktu widzenia praca była ciekawa, ponieważ pokazywało sposób myślenia, tworzenia koncepcji przez dzieci. Może, nie zawsze udało się doprowadzić projekty do wersji końcowej, ale pokazało to możliwości.
Etapy pracy nad naklejkami zeszytów:
1. Wybranie nazwy przedmiotu, a następnie z ilustrowanie go w ciekawy sposób.
2. Praca z ołówkiem do szkicu
3. Potem pióro – takie dla dziecka – rysunek końcowy i wymazanie.
4. Skanowanie, otwarcie projektu, wycięcie napisu, wklejenie do programu inscape a na koniec wektoryzacja bitmapy i dodanie linii. Wydruk czarnobiały.
W tym roku muszę pochwalić zaradność nauczycieli, którzy sugerowali, aby nieskończone zeszyty, wykorzystać w tym roku. Widzę, że sytuacja ekonomiczna i nastawienie jest coraz bardziej ponure. Cieszę się, że szkoła widzi i wspiera rodziców, nie zależnie jakie hity są dyskutowane.
Zapraszam do pracy z użyciem sketchnotingu. Czekam, na wasze pomysły i realizacje. Moje z dziećmi przygotowane są do pobrania za darmo lub jeżeli ktoś chcę, możemy wydrukować za drobną opłatą na papierze samoprzylepnym. Naklejki: Fizyka, Matematyka, Język Polski, Plastyka, Fizyka, Historia, Biologia…
Bardzo ciekawy sposób spędzania czasu, szkoda, że nie ma wszystkich przedmiotów.
Ciekawy pomysł – ale dopracujcie to, zróbcie całą listę naklejek i przygotujcie to profesjonalnie.
Bardzo fajny zestaw naklejek. Mam nadzieje, że na kolejny rok 2023/2024 zostanie przygotowany porządnie zestaw łącznie z wydrukowaną wersją.