Opublikowano 4 komentarze

Pomaganie – Ukraina, ludzie dobrej woli

Od lutego za naszą granicą na terytorium Ukrainy toczy się wojna. Jest to wielka tragedia, dla wszystkich co ich bezpośrednio dotyka oraz dla całego świata, który jest bezsilny. Jest to także obraz starcia interesów, biznesów oraz wartości, w które wierzymy. Widzę, że dokonywane są interesy pomiędzy mocarstwami, a ludzie są tylko elementem rozgrywki. Niestety jest to smutne.

Z poszkodowanymi ludźmi jako firma łączymy się, wspierając ich, jak tylko możemy.

Wojna dotyka także i Polskę bezpośrednio poprzez kryzys gospodarczy. Obroty naszej firmy spadły o 90%. Rozumiemy, że tak może się stać kiedy ludzie poszukują chleba i możliwości przeżycia i oszczędzają, co się da.

Dlatego staramy się wspierać, jak możemy, ale czynimy to naszym zdaniem mądrze.

  • – kupując materiały do produkcji, staramy się wybierać Polskie firmy, Polskie surowce, dlatego, że mamy poczucie, że wielcy tego świata nie wesprą Polski, kiedy taka potrzeba przyjdzie bez swego zysku. Więc jako Polak muszę dbać o swoją ojczyznę. Jeśli wybieram coś, to staram się swoimi pieniędzmi, pomóc komuś kupując u niego. To jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach.
  • – nie nakładamy i nie podwyższamy ceny. Uważamy, że każdy ma prawo decydować, jak chce pomagać. Uważam, że duzi gracze którzy „opodatkowują” kupujących na rzecz swojej pomocy, de facto chcą zarabiać na tym, niż sami zmniejszyć swój zysk. Ale to jest odczucie.
  • – płacimy podatki, nie unikamy i nie optymalizujemy. Uważamy, że niezależnie jak dobrze działa Państwo, to potrzebuje finansów, żeby się utrzymać. Czujemy, że doniesienia z prasy jak duże firmy płacą podatek, jest bardzo smutne dla obywatela, który jest tak obciążony.
  • – zachęcamy do mądrego pomagania, oraz inwestowanie w naukę, dzieci oraz w bogacenie się klasy średniej.

Polecamy zakupy w naszym sklepie.

Jeżeli masz jakieś uwagi, co możemy zrobić lepiej, to pisz w komentarzu.

4 komentarze do: “Pomaganie – Ukraina, ludzie dobrej woli

  1. Cieszę, że myślicie rozsądnie. Mnie już to denerwuje… tylko rozdawnictwo, tylko dawanie. Dawanie jest potrzebne, ale czy nie lepiej by było pomagać mądrze. Np.: organizując na terenie Polski możliwość, tworzenie własnego biznesu produkcyjnego, i to zarówno polakom jak i Ukraińcom, a nie niszczyć przedsiębiorczość.

  2. Podoba mi się wasze podejście. Mnie na przykład w kurza jak Pani w Lidlu pyta czy chcę coś przekazać, i co mam powiedzieć jej. Że, nie bo dlatego robię zakupy tam gdzie jest tanio, bo mnie nie stać obecnie na inne zakupy – wówczas wychodzę na bezduszną osobę, albo, że i dam – a potem Lidl powie, że tyle przekazali pieniędzy, albo i środków robiąc dobry biznes.
    Dlatego pomagam jak umiem i to bezpośrednio… może to staromodne, ale wiem, że moja praca to nie zbieranie pieniędzy, ale mój czas i mój wysiłek dla tych ludzi. Wiem, że to co daję to 100% trafia do nich.

  3. Trzeba pomagać, to świadczy o ludzkiej godności. Wojna zmieniła perspektywę, wcześniej były różne ruchy na świecie, które generalnie ciągnęły bardziej do rozbicia klasycznego porządku moralnego. Teraz okazało się, że nie ważne, jaki kto jest i co robi nocami, ważne jest przeżycie, przetrwanie, zapewnienie dzieciom siły i szansy rozwoju. Trzymajcie się wszyscy ludzie dobrej woli.

  4. Cieszę się że pomagacie, martwi mnie trochę to wszystko, że duże firmy, a w zasadzie wszyscy starają się jeszcze na pomocy zarobić i to nawet bardzo dobrze. Szkoda, że nikt nie patrzy, że trzeba wzmocnić Państwo, dać siłę obywatelom aby ten kryzys mogli przejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *