Opublikowano 8 komentarzy

Jak wydać grę pudełkową –krok 1 – Weryfikacja pomysłu gry dla małżonków.

Pomysł, żeby nie był plagiatem, musi być sprawdzony. Należy pamiętać, że plagiat to nie tylko kopiowanie, ale i późniejsze dojście do określonego pomysłu. Jeżeli, ktoś był pierwszy, to należy się dla niego wieniec chwały. Tak więc przy okazji przedstawiamy listę gier dla małżonków.

Top gier małżeńskich – budujących relacje w małżeństwie i rodzinie

Przedstawiamy naszą subiektywną analizę rynku, jakie gry udało się znaleźć. Zdjęcia opakowań zaczerpnięte jako cytaty od producentów.

Małżeńska gra, Zagraj i wygraj swoje małżeństwo, Wydawca Zbliżenia
– gra składa się z kart z pytaniami, tematami do rozmów. Doskonała na małżeńskie dialogi. Małżeńska gra daje możliwość poznania zasad prawidłowej komunikacji, poznania różnic między kobietą a mężczyzną, budowania więzi małżeńskiej poprzez rozmowę i zrozumienie. Na kartach znajdują się najczęściej wypowiadane przez małżonków oczekiwania i stwierdzenia. O jakości gry mogą powiedzieć sylwetki twórców Agnieszka i Jakub Kołodziejowie –prowadzący czasopismo „Zbliżenia”. Małżeństwo od 26 lat, troje dzieci. Agnieszka –magister filologii polskiej redaktor, wydawca. Jakub –  doktor psychologii, psychoterapeuta, prowadzący psychoterapię indywidualną, grupową i małżeńską oraz szkolenia psychologiczne. Tę grę mam w swojej kolekcji i wiem, że warta jest uwagi. https://pismozblizenia.pl/


Gra w relacje od wydawnictwa Lupo Verde Jakub Gadżała. Jest to wspólna praca, jak sami piszą: „Tak naprawdę gra ma wielu twórców. Powstała w wyniku konsultacji z psychologami i terapeutami, ale także uwzględniono przy jej powstawaniu opinie testujących ją par. Tygodnie testów wśród par pozwoliły na dopracowanie Gry w Relacje w każdym aspekcie.” Gra zawiera zestaw pytań obecnie 60, ale są już rozszerzenia. Przykładowe pytania idąc za informacjami ze strony to: „Jaki wpływ mogą mieć nasze rodziny na nasz związek?, Co najbardziej lubisz robić, gdy masz czas tylko dla siebie?, Jak myślisz, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyśmy na siebie nie trafili? „ https://grawrelacje.pl/


Couple Connect Game for Couples, Couple Card Games for Date Night – to gra opracowana przez amerykańskiego psychologa o mechanizmie podobnym jak wyżej. Pudełko zawiera – karty z informacjami, pytaniami inicjujące głębsze poznawanie siebie nawzajem, a także zrozumienie życia rodzinnego. Gra opracowana przez Life Sutra. Amazon.

Love Lingual: Card Game – Better Language for Better Love. – To gra działająca na podobnej zasadzie co wyżej. 150 kart inicjuje rozmowę na 5 ważnych tematów: przyszłość i przeszłość, relacje intymne, rodzina, rozwój indywidualny, oraz relacje między małżonkami. Gra sprzedawana jest na Amazon przez Fluytco.


OUR MOMENTS Couples: 100 Thought Provoking Conversation Starters for Great Relationships – Fun Conversation Cards Game for Couples. Jest to kolejna gra sprzedawana na Amazonie. 100 kart z pytaniami, które pomogą budować relacje. Karty z tematami są wielkości klasycznych kart do gry.

 

No i nasza propozycja, która nie będzie się opierała na mechanizmie inicjowania tematu, ale pójdzie w inną bardzo ważną płaszczyznę. Zapraszamy już wkrótce.

8 komentarzy do: “Jak wydać grę pudełkową –krok 1 – Weryfikacja pomysłu gry dla małżonków.

  1. Super już się nie mogę doczekać waszej propozycji?

  2. bardzo dobre zestawienie gier małżeńskich, nie wiedziałam, że istnieją takie gry na obce języki. Ja polecam I pozycję Zbliżenia 😉

  3. Mam tę grę zbliżenia, jest całkiem spoko…. o innych nie słyszałam

  4. Jak tam wasza gra, jakie są postępy w wydawaniu jej na rynek/

  5. bardzo fajne zabawy, nie wiedziałem, że jest ich tak dużo. Czekam na waszą propozycję gry dla małżeństw.

  6. Kiedy będzie dostępna gra małżeństwa, czy na prezent ślubny zdążę jeszcze ją zamówić. Ślub jest w sierpniu.

  7. Super, że pozbieraliście gry dla małżonków. W dzisiejszych czasach kryzysu wydają się bardzo pomocna taka inicjatywa.

  8. Czy już wasza gra pudełkowa dla małżeństw jest dostępna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *