Opublikowano 8 komentarzy

Podsumowanie II Maratonu Zagadek Naukowo-Logicznych Escape Room 2021

O Maratonie

Maraton II, tak samo jak pierwszy odbył się jako impreza online towarzysząca PÓŁFINAŁOM MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2020 organizowanym przez AZS Wratislavia na zlecenie Polskiego Związku Szachowego w Jastrzębiej Górze. W Maratonie brały inne osoby niż w I Maratonie.

Zasady bezpieczeństwa

Przyjęta forma maratonu spełniała wszystkie wytyczne ustalone przez RP oraz dobrych praktyk przeciwdziałających pandemii. Uczestnicy grali on-line przez internet, dzięki temu mogli zachować zwiększony dystans społeczny.

Forma

Na zaproszeniu do zabawy znajdował się już pierwszy element wyzwania. Po znalezieniu tego elementu możliwe było rozegranie escape rooma – Odysei Enigmy lub 7 dla głowy.

W Odysei Enigmy grający wcielał się w postać kierownika wyprawy i kreował rozwój sytuacji w rozgrywce. Było wiele ścieżek dotarcia do końca. Tak jak czasami w życiu bywa, że nie ma jednej skutecznej odpowiedzi. Przesłanie przygotowanego Escape Rooma było ukazanie wartości zdobywania wiedzy, pracy zespołowej, poszanowanie zasobów czy indukcja kreatywnego myślenia.

Natomiast 7 dla głowy zawierała łamigłówki w atrakcyjnej formie. Maraton dla uczestników nie wiązał się z żadnymi kosztami finansowymi, lecz umożliwiał zdobycie nagród.

Zasięg

W Maratonie brało udział ponad 80 osób. Odyseje ukończyło 33 osoby, z tego 17 osób z wybitnym rezultatem. Podjęło próbę 55 osób. Natomiast z 7 dla mózgu (7 for brain) ukończyło 40 osób z 60 osób, które podjęło wyzwanie.

Nagrody

Nagrodą dla każdego uczestnika był bardzo znaczący rabat na zakupy w sklepie inlabi.com ważny do 28 lutego 2020. Dodatkowo zostały wybrane 3 osoby, które dostały książkę Sketchnoting oraz kolejne 3 książki rozlosowane zostały na miejscu, gdzie odbywał się turniej szachowy.

W sumie 6 nagród książkowych o łącznej wartości 174zł. Sponsorem nagród jest: inlabi.com

Podsumowanie

Uważamy, że maraton udał się wyjątkowo dobrze. Była dobra zabawa, nauka oraz miło spędzony czas. Zapraszamy na kolejne nasze imprezy.

Inne maratony

I Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2020,
II Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2020,
III Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2021,
IV  Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2022,
cdn…

Regulamin:

 1. Celem maratonu jest dobra intelektualna zabawa poprzez rozwiązywanie zagadek.
 2. Maraton odbywa się od 13 stycznia 2021 (środa) od godziny 20:00 do 14 stycznia 2021 (czwartek) do godziny 21:00. Ogłoszenie wyników odbędzie do 15 stycznia 2021 (piątek) przed godziną 12:00 na stronie www.inlabi.com
 3. Uczestnictwo w Maratonie jest dobrowolne i bezpłatne dla zawodników oraz ich rodzin, przyjaciół i znajomych. Uczestnicy Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów otrzymują bilet, na którym jest umieszczony kod (trzeba go znaleźć). Wpisanie go powoduje, przejście do następnego etapu. Kod jest wielokrotnego użytku.
 4. W Maratonie można brać udział jako pojedyncza osoba lub jako osoba reprezentująca grupę pod wspólnym nickiem/e-mailem.
 5. Maraton odbywa się „on line” na stronie www.inlabi.com. Rozpoczęcie odbywa się poprzez wypełnienie formularza na tych stronach
 6. Celem gry jest dotarcie do końca. Gra jest tak skonstruowana, aby nie liczył się czas, tylko sposób przejścia i nabycie umiejętności.
 7. Uczestnik jest zobowiązany do zachowania dobrych obyczajów, w tym normalnego używania strony w przeglądarce oraz niedzielenie się odpowiedziami poza swoją drużyną. Dopuszczone jest korzystanie z informacji zawartych w książkach i w Internecie.
 8. Wśród osób, które ukończą przynajmniej jedną z gier pomyślnie i spełnią niżej wymienione warunki, zostaną rozlosowane nagrody. Brak powiązania gry z czasem, jest podyktowany naciskiem na samodzielną lub grupową zabawę i eliminacją nadużyć.
 9. Osoby, które pominęły elementy podania swoich danych (e-mail, zgoda, imię nazwisko) lub obrany NICK jest obraźliwy, mogą zostać usunięte z listy do losowania. Ze względów logistycznych losowanie nagród jest tylko wśród uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. Jedna osoba może mieć maksymalnie jedną nagrodę. Skontaktujemy się z wylosowanymi osobami. Ilość przewidzianych nagród to: 3 (zastrzegamy prawo do zwiększenia puli nagród).
 10. Głównym organizatorem Maratonu jest firma Rootinnovation sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu posiadająca sklep inlabi.com. Otrzymane dane (szczególnie e-maile) posłużą jedynie w celu przeprowadzenia maratonu i nie będą przekazywane osobom trzecim. Nick osób nagrodzonych będzie podany publicznie.
 11. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby treść gier była poprawna, a strona działała w najpopularniejszych przeglądarkach. Jeżeli w trakcie zabawy pojawią się jakieś błędy, z góry przepraszamy i prosimy o szczegółową informację.
 12. Maraton organizowany jest wirtualnie. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania prawa oraz ograniczeń wprowadzonych przez rząd RP.

8 komentarzy do: “Podsumowanie II Maratonu Zagadek Naukowo-Logicznych Escape Room 2021

 1. Gdzie będą dostępne łamigłówki 7 dla głowy?

  1. Także, mam to samo pytanie gdzie będą dostępne łamigłówki?

 2. Fajna inicjatywa, a maszyna losująca rewelacyjna… jeszcze nigdy nie widziałem, aby planetarnego robota tak używać

  1. rewelacyjna maszyna losująca…. 🙂

 3. Kiedy będzie kolejny maraton zagadek?

 4. Czy będzie kolejny Maraton?

  1. czy będzie maraton escape roomów w 2022 roku?

 5. Kiedy będzie następny maraton. Czy w roku 2022 będzie jakiś maraton escape roomów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *