Opublikowano 7 komentarzy

III Maraton Zagadek-Naukowo Logicznych Escape Room 2021

Zapraszamy na III już Maraton Zagadek-Naukowo Logicznych Escape Room 2021

III MARATON ESCAPE ROOMÓW

Impreza towarzysząca przy II Dniu Edukacji Domowej organizowanej przez Fundacje Edukacji Domowej. https://domowa.edu.pl

CO TO JEST EDUKACJA DOMOWA –

Edukacja domowa homeschooling jest edukacją dzieci w domu. Jest to naturalne podejście, że to rodzina jest fundamentem w wychowaniu i kształceniu dzieci, to rodzina bierze odpowiedzialność za wiedzę i umiejętności. Od wieków stosowana metoda przekazywania wiedzy jest bardzo popularna np. USA.

DLACZEGO 30 lat?

Fundacja Edukacji Domowej obchodzi w tym roku 30 lat edukacji domowej w Polsce. Mimo że do XIX edukacja domowa była uważana za najbardziej naturalną, oczywistą, najskuteczniejszą formą przekazywania wiedzy to Polska straciła tę możliwość po II Wojnie Światowej. Polska do roku 1989 była Polską Ludową i nie miała suwerenności. Dopiero zachodzące zmiany polityczne umożliwiły, tworzenie się edukacji domowej. Od 1991 roku można powiedzieć, że istnieje w Polsce edukacja domowa.

PREZENTY

Inlabi.com z tej okazji wspiera Fundacje między innymi przygotowaniem 3 Escape Roomów dostępne on-line bez opłat i bez rejestracji.

Odyseja Enigmy
Dla dzieci.
Opiera się na przygotowaniu misji w kosmos.
Czy wyruszysz w odyseje?


AiSi Realna Rzeczywistość
Dla młodzieży i dorosłych
O sztucznej inteligencji,
zobacz owoce ostatniej rewolucji przemysłowej.


Escape room inwestycyjny Pensja+
Dla dorosłych myślących o inwestycji w źródła energii,
Kalkuluj opłacalność planów.

Robimy to, ponieważ uważamy, że krzewienie tej formy uczenia jest pożądane społecznie oraz buduje silne więzi rodzinne. Mamy nadzieje, że nasze rozrywki w stylu edutainment czy STEAM, dostarczą uśmiechu na twarzach.

Poza tym polecamy wejść na stronę Fundacji: https://domowa.edu.pl/ii-dzien-edukacji-domowej/  i zobaczyć co Fundacja przygotowała w ramach II Dnia Edukacji Domowej:

• Spotkania z ekspertami od edukacji domowej.
• Spotkanie z dyrektorem szkoły przyjaznej edukacji domowej.
• Spotkanie z rodzicami edukującymi domowo oraz absolwentami homeschoolingu.
• Spotkanie z psychologiem.
• Webinaria kreatywne dla dzieci.
• Konkurs z nagrodami.
• Spotkania integracyjne w szkołach przyjaznych edukacji domowej – pikniki rodzinne.


 

Podsumowanie Trzeciego maratonu zagadek naukowo-logicznych escape room 2021.

Na początku, chciałem powiedzieć, że miło było współpracować z Fundacją Edukacji Domowej, czytając blog oraz informacje o edukacji domowej doszedłem do wniosku, że jako Naród mamy szczęście, że można w Polsce uczyć dzieci w domu. Jest to także przejaw wolnością, którą się cieszymy od 30 lat.

A teraz podsumowanie maratonu, a dokładnie escape roomów, które zostały przygotowane w taki sposób, aby uczestnicy maratonu mogli z nich korzystać.

 • Escape Room: Odyseja Kosmiczna skorzystało: 12 rodzin, ok 70% przeszło z sukcesem, reszta osób miała komplikacje i misja nie ukończyła się sukcesem. (dane, które zbieramy, są anonimowe i informują nas, ile osób odwiedza stronę i jaką opcje wybiera. Jest to dla nas informacja, co i jak należy udoskonalić, e-maili, imion nie zbieramy)
 • Escape Room AISI – o sztucznej inteligencji. Uczestniczyło 9 rodzin. Tutaj nie zbieraliśmy danych co i jak kto przechodził. Jest to wyższy poziom wiedzy niż, Escape odyseja kosmiczna.
 • Escape Room pensja+ – o gospodarowaniu i szukaniu źródeł zysku na podstawie bilansu energii, cieszył się najmniejszym powodzeniem. Może dlatego, że jest to trudna dziedzina i nie każdy szuka zysku długoterminowego wynikającego z inwestycji.

Podsumowując: Z poprzednimi edycjami – pierwszy 29 osób ukończyło, drugi ponad 80, maraton ten niestety nie cieszył się powodzeniem. Przychodzi mi na myśl, dlaczego tak małe zainteresowanie było:

1 – Bardzo krótki okres marketingowy maratonu, Maraton był dostępny 3 dni przed startem drugiego dnia edukacji domowej.

2 – Okres, koniec roku szkolnego to jedno z gorących wydarzeń dla osób mających dzieci w szkole. Zaczynają się wakacje i nikt nie myśli o szkole, poza tym zaczynają się urlopy.

3 – Ludzie moją już dosyć pracy na komputerze i rozrywki on-line. Przy tak pięknej pogodzie pragnie się spędzić ten czas na łonie natury.

Uważamy imprezę za udaną, uważamy także za dobry debiut naszej serii zabawek naukowo- rozrywkowych, które mogła być zaprezentowana na forum. Tworzenie nowych zabawek, które są nietypowe oraz pobudzają do myślenia, uważamy za dobrą rozrywkę i jeszcze lepszą, jak możemy się z tym podzielić.

Zabawki_edukacyje

Inne maratony

I Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2020,
II Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2020,
III Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2021,
IV  Maraton Zagadek Naukowo-Logicznych Escape room 2022,
cdn…

 

7 komentarzy do: “III Maraton Zagadek-Naukowo Logicznych Escape Room 2021

 1. Gratuluję III maratonu. Macie racje z tą edukacją domową – naprawdę kawał dobrej roboty robią. Ja niestety nie odważyłam się uczyć swoje dzieci ponieważ brak mi czasu. Dom na kredyt, dwa auta w leasingu, no i wakacje… to wymaga pracy mojej i męża. Teraz po 6 latach, żałuje tego, bo wystarczyło by 150 metrów a nie 280, a samochody mogły być używane.

 2. Zabawki super, ciekawe i nie dostępne na rynku w innych sklepach. Może zróbcie serie ale już w 3D, a nie na płasko 😉

  1. Uważam, że przydałyby się jakieś mechaniczne zabawki 😉

 3. Czekam na kolejny escape room 🙂

 4. Jak ja kocham te maratony zagadkowe dostępne bez opłat

 5. Czy będzie 4 maraton zagadek, czy macie coś nowego nad czymś pracujecie?

 6. Maraton zagadek i escape roomów był świetny, kiedy można się spodziewać następnego wydarzenia.
  Chętnie będę w nich brała udział

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *