Opublikowano 12 komentarzy

Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 1 – Potrzeba

Escape inwestycyjny – trzeci w realizacji pomysł na rozrywkę w stylu  edutainment  .

EDUCATION + ENTERTAINMENT =EDUTAINMMENT

ale rozszerzony o ekonomie. Nie jest to pierwszy dzień pracy nad tym escape roomem, lecz kolejny pewnie już 30 dzień małych kroczków. Pomału przedstawię koncepcję oraz mechanizm tworzenia, będą wstawki prywatne, ale to jest kalendarz pracy.

Na początku była potrzeba!!

Tak się składa, że mój teściu chciał mieć panele fotowoltaiczne – czyli darmowy prąd ze słońca. W związku z tym, że zajmuję się zawodowo analizą danych, to zacząłem się tematem interesować. Dla mnie ważne były cyferki. Ten temat dojrzewał już u mnie 6 lat.

Niestety po kilku wizytach profesjonalnych sprzedawców, którzy nie wszystko mówili, nabrałem podejrzeń, że nie jest tak różowo z tymi źródłami. Wizje sprzedawców: że panele będą produkować prąd w zasadzie wszędzie, że da się ogrzewać dom grzałkami w CO, że inwestycja zwraca się po kilku latach, że… tutaj można mówić długo. Powiedzmy szczerze, łańcuch sprzedaży był taki:

1. Zobacz potrzeby,

2. Wykreuj rozwiązania – pokrycie w 120% potrzeb,

3. Umowa, najlepiej tu i teraz na miejscu z podpisaniem,

4. …. Dalej nie wiem, ponieważ, zawsze sprzedawca denerwował się, jak stwierdzałem, że nie widzę zwrotu w przedstawionym czasie i dawałem argumenty liczbowe. Nie zgadzały się cyferki oraz fakty. Kilka lat temu, były takie dofinansowanie, z którego trzeba było ujmować je jako dochód w PIT i płacić podatek – sprzedawca się bardzo denerwował, że podatek to koszta, które się liczy także, liczy

Nie udało mi się trafić na rzetelnych sprzedawców, może się za mało interesowałem, może miałem pecha. Ale dzięki temu, że rynek się zmienił, ceny poszły w dół i pewnie pojawiła się cała masa dobrych uczciwych sprzedawców, którzy dbają o rynek i inwestora.

Jest wiedza i co dalej.

Inlabi.com ma już dwa escape roomy o Odysei Enigmy oraz o Sztucznej inteligencji. Rozrywając się w firmie-  stwierdziliśmy, że ten musi być zupełnie inny. O pieniądzach. Dzień wcześniej, żona powiedziała mi, na moje pytanie, czy jak jakbym zatrudnił się jako sprzedawca paneli słonecznych i mówił prawdę, to miałbym szanse sprzedawać? – odpowiedź jej brzmiała, że nie wiadomo jak szef zareagował na taką promocję;).

Dlatego stwierdziłem, że trzeba spróbować. Prawda jest brutalna, ale przynosi zyski dla nie licznych, niektórym pomaga zachować pieniądze, a nie utopić je. Podjąłem eksperyment.

Dlaczego teraz !!!

Widzimy, że wiedza jest siłą napędową obecnej gospodarki (pokazuję to escape room AISI). Są kryzysy, każdy z nas traci. Dlatego zdecydowaliśmy się w firmie na diametralny krok – dać ludziom szanse zysku. Edutainment – edukacja przez rozrywkę – to jest nasz sposób przyciągnięcia osób zainteresowanych. Mimo że firma jest w branży BR – czyli badamy naukowo, analizujemy, wdrażamy rozwiązania głównie dla firm – to chcemy pozyskać zaufanie oraz stworzyć nowy kanał dostępu do wiedzy, może 1/1000 użytkowników będzie miał własną firmę, która boryka się z jakimś wyzwaniem 😉

Dlaczego uważam, że uda się nam to:

Escape room, w zasadzie escape home, w którym z domem uciekasz przed zębami inflacji – to narzędzie, które się tworzy i będzie dostępny dla każdego. Każdy będzie mógł go wesprzeć, a przede wszystkim sprawdzić wcześniej ile jest warty. Wiem, że nie uda się 100% osób zadowolić i znaleźć właściwe rozwiązanie. Ale niech 10% osób przemyśli – bo będzie miało optymalne warunki, a 1% podejmie decyzje. To i tak dużo.

Są w końcu ludzie, którzy na pewno z tej szansy skorzystają:

– mają pieniądze na remont (ok. 10 tys. i więcej) i boją się inflacji,
– mają optymalne warunki, (odpowiedni dach, rozważają pewne inwestycje),
– myślą i kalkulują zyskami, jeśli zobaczą, że 3-8lat pieniądze się zwrócą, to wówczas inwestują.

Niestety, niektórym okaże się wiedza zbyteczna, zostanie jedynie rozrywka i wiedza na przyszłość.

– czyli osoby które, nie muszą podejmować modernizacji domu,
– osoby z optymalizowanymi wydatkami energetycznymi….

Koniec gadania, dzieło powinno bronić się samo….:)


Escape room do grania znajdziesz pod adresem: https://inlabi.com/escape_rooms/home_05/
Informacje z tworzenie tego escape rooma znajdziesz tutaj:
Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 6 -Nagrywanie,udźwiękowienie
Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 5 – Sketchnote elektroniczne
Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 4 – Rysowanie
Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 3 – Dopracowywanie zagadnień
Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 2 – Treść
Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 1 – Potrzeba

 

 

12 komentarzy do: “Escape room inwestycyjny – Blog z tworzenia – część 1 – Potrzeba

 1. Te ilustracje z jajkiem są rewelacyjne 😉

 2. Super to jajko się wykluwa ;), ciekawie się czyta jak się to robi….

 3. Ad ovo – od jajka trzeba zacząć.

  1. Jajeczko na śniadanie :+

   1. jajeczko na obiad

    1. jajko na kolacje

 4. Zobaczyć jak się tworzy produkt, jest unikatowe. Przeważnie to się widzi już wersję gotową. Proces, który został przedstawiony, pokazuje, że rzeczywiście tworzenie rzeczy nie jest banalne i wymaga przemyślenia i mrówczej pracy. Pozdrawiam Weroni

 5. Jak już stosujecie ten sketchnoting to może te rysunki byście przerysowali. Nie powiem, że jest źle, ale piękniej by było jakby były w tej samej formie wszystkie.

 6. Przedsiębiorca to ten, kto widzi potrzeby i dostarcza rozwiązania…. fajny ten blog

 7. Przechodziłem, ten escape inwestycyjny i stwierdzam, że naprawdę potrzeba by było dodać nowe możliwości… ta wersja jest rewelacyjna, ale zawiera ok 10 możliwości w inwestowanie w energię.

 8. Przypomina się mi Wielkanoc i nowe życie 😉

 9. Potrzeba inwestycji jest zawsze. Trzeba tylko rozpoznać gdzie swój czas poświęcić i swoje siły zaangażować. Jeden z mówców motywacyjnych Jacek Walkiewicz powiedział kiedyś:
  Że kura się zaangażowała na jajecznice, a świnia się poświeciła na boczek na jajecznice.
  I tak jest z naszym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *